<<

>>

Vyrábíme moderní zábradlí stavebnicového typu, zábradlí na zakázku včetně montáže a požadavků zákazníka.

Exteriérová či interiérová aplikace a výroba na zakázku charakterizují jedinečnost společnosti JAP v tomto oboru.

Nerezové zábradlí stavebnicového typu
je variabilní na jakýkoliv typ schodiště

Hodí se jak v interiéru, tak do exteriéru. Je vhodné na betonová i montovaná schodiště, balkóny nebo balustrády.

Vyrábíme prosklené stříšky pro zavěšení nad vstupy do budov včetně montáže a zaměření.

Variabilita výrobního programu umožňuje pokrytí různých formátů a potřeb zákazníka.

Ukotvení stříšek v nerezové oceli
přináší vysokou kvalitu a bezpečnost.

Svým vzhledem čistý design stříšek v kombinaci s nerezovými prvky tvoří vhodný exteriérový doplněk pro každou nemovitost.

 

Zaujala vás
naše nabídka?

Poptávka

Jak vybrat zábradlí

Víte o tom, že i zábradlí musí vyhovovat určitým vyhláškám a normám? Také jste si mysleli, že nikomu není nic do toho, jaké zábradlí ve svém interiéru použijete? Bohužel tomu tak není…
 

Jak vybrat zábradlí

Stavební úřad mimo jiné posuzuje zábradlí na základě vyhlášky č. 137/1998 Sb. „O obecných technických požadavcích na výstavbu“. Základními požadavky na zábradlí z jejího pohledu jsou především výška zábradlí, vzdálenost mezi výplněmi zábradlí a také jeho pevnost. Jde hlavně o bezpečnost a argumenty typu, že jde
o Vaše soukromé zábradlí u úředníků neobstojí.

Vyhláška č. 137/1998 Sb. upravuje např. minimální výšku madla, které při hloubce prostoru do 3 metrů, nesmí být níže než 90 cm od podlahy. V rozmezí hloubky prostoru od 3 do 12 metrů je minimální výška madla či zábradlí 100 cm. Madlo zábradlí také nesmí mít ostré hrany či výstupy. Navíc zábradlí v provozech určených pro děti a v bytových domech dle paragrafu č. 38 musí být plné nebo s výplní tabulovou, sloupkovou ze svislých tyčových prvků nebo mřížovou. Mezery v zábradlí nesmí být širší než 12 cm v bytových domech a 8 cm v provozech určených pro děti. Hrozí-li nebezpečí podklouznutí nebo propadnutí, musí být u podlahy zábradlí opatřeno ochrannou lištou nejméně 10 cm vysokou.


Pokud jste zrovna přemýšleli nad novým zábradlím, ale teď si nejste jistí, zda bude vyhovovat veškerým požadavkům, máme pro Vás tip. Stavebnicové nerezové zábradlí JAP ve variantě s výplní z kaleného skla, vyhovuje i požadavkům na využití v provozech určených pro děti a přitom si zachovává elegantní a moderní design.